در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
Microsoft

کیبورد مایکروسافت مدل Natural Ergonomic Keyboard 4000

Microsoft Natural Ergonomic 400 Keyboard
وضعیت
نا موجود
اطلاعات بیشتر
(4)
• • کیبورد Natural Ergonomic 4000 یکی از پرفروش ترین کیبوردهای ارگونومیک ساخت کمپانی مایکروسافت است. این کیبورد علاوه بر تضمین راحتی هر چه بیشتر شما در حین استفاده از آن، بازده کاری شما را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد داد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، طرح ارگونومیک کیبوردها ازجمله کیبوردهای Natural مایکروسافت باعث کاهش چشم گیر آسیب به عصب های واقع در مچ دست شده است. این کیبورد با برخورداری از شیب معکوس، قوس ارگونومیک و شکل منحنی جایگاه کلیدها، به شما این امکان را می دهد تا در حین استفاده از آن مچ دست های خود را با زاویه ای طبیعی بر روی تکیه گاه تعبیه شده قرار دهید و بدون احساس خستگی کار خود را انجام دهید. همان طور که گفتیم طراحی ارگونومیک این کیبورد به قرارگیری مچ دست در حالت طبیعی کمک می کند، بنابراین شما می توانید در کمال راحتی مشغول تایپ کردن شوید. علاوه بر آن با استفاده از کلیدهای میانبر تعبیه شده در این کیبورد می توان به طور دلخواه به فایل ها، فولدرها و صفحات وب سریعاً دسترسی پیدا کرد بنابراین شما می توانید کارهای معمول مانند پاسخ دادن به ایمیل یا باز کردن پوشه ها را تنها با لمس یک کلید و به آسانی انجام دهید. همچنین دسترسی آسان به برنامه های واقع در نوار وظیفه با استفاده از کلیدهای میانبر نیز بر روی این کیبورد تعبیه شده است. کلیدها خود به صورت خودکار با جایگاه جدید برنامه های کاربردی که در نوار وظیفه جابه جا می شوند، وقف می دهند. یکی از ویژگی های جالب این کیبورد وجود دکمه اسکرول Zoom واقع در وسط کیبورد است که با استفاده از آن می توان بر روی صفحه مورد نظر زوم کرد و یا از حالت زوم خارج شد، درکل می توان صفحه مورد نظر را سریع تر و با دقت بیشتری مورد بررسی قرار داد. صفحه کلید عددی این کیبورد بسیار کارآمد است و دارای کلیدهای دسترسی سریع به علائم پرکاربرد مانند علامت مساوی، پرانتز باز و بسته و Backspace که در بالای قسمت اعداد قرار گرفته اند می باشد.

کیبوردی غول پیکر

همان گونه از عنوان این بخش مشخص است کیبورد Natural Ergonomic 4000 محصولی بزرگ است؛ بنابراین، اگر می خواهید از این محصول به عنوان یک کیبورد حمل شدنی استفاده کنید، متأسفانه باید بگوییم که بهتر است به تهیه کیبورد دیگری فکر کنید. همچنین اگر از میزهای دارای کشو کیبورد استفاده می کنید باید بدانید که ممکن است این کیبورد در کشو میز شما جا نشود. برخلاف برخی تولیدات شرکت مایکروسافت، قسمت استراحتگاه دست در این کیبورد قابل جداسازی نیست. اما این امر نه تنها ناخوشایند نیست، بلکه بسیار رضایت بخش است؛ چراکه وجود این استراحتگاه پددار، این کیبورد را به محصولی راحت و خوشایند تبدیل کرده است. برخلاف اکثر محصولات قبلی مایکروسافت، Natural Ergonomic 4000 دارای دو رنگ است. تمامی لبه ها در این کیبورد به حالت خمیده درآمده اند و به این کیبورد شکلی مدرن داده اند.

4

مانند دیگر کیبوردهای مدل Natural که پیش ازاین کیبورد تولید شده بودند، کلیدهای Natural Ergonomic 4000 نیز از وسط با زاویه 12 درجه از هم باز شده تا به مچ دست فشاری وارد نشود و از مشکلات کیبوردهای سنتی جلوگیری شود. همچنین اگر درهنگم تایپ با این صفحه کلید به انگشتانتان نگاه کنید خواهید دید که تمامی انگشتانتان با طول های مختلفی که دارند روی ردیف میانی کلیدها قرار گرفته اند. البته باید بگوییم که این شکل از کیبورد تنها در صورتی برای شما کاربرد دارد که بتوانید بدون نگاه کردن به کیبورد تایپ کنید. اما اگر هنوز با این شکل تایپ آشنا نیستید هم می توانید با داشتن این کیبورد برای خود این انگیزه را ایجاد کنید که شکل صحیح تایپ کردن را فرابگیرید.

5

به نظر می رسد مایکروسافت در Natural Ergonomic 4000، ایده کلی کیبوردها را موردبررسی و تجزیه وتحلیل قرار داده است. همان طور که می دانید علم ارگونومیک حوزه گسترده ای است که در تلاش است تا مشکلات فیزیکی انسان ها را که به دلیل عادات بد حرکتی به وجود می آید اصطلاح کند. جالب است بدانید مایکروسافت در این کیبورد از شیب معکوس استفاده کرده است. به این معنی که بجای این که سطح کیبورد به طرف کاربر متمایل باشد، به طرف مانیتور متمایل است. به همین دلیل و به خاطر وجود استراحتگاه ماوس مچ دستان کاربر در هنگام تایپ در حالت صاف قرار می گیرد و فشاری به دست وی وارد نمی شود. گفتنی است عادت کردن به این شیب و حالت کیبورد در ابتدا مشکل است اما زمانی که به آن عادت کنید از کارایی این ایده شگفت زده می شوید.

بی نهایت کلید

کیبورد Natural Ergonomic 4000 با نرم افزار IntelliType Pro 5.3 ارائه می شود تا بتوانید کلیدهای میانبر را کنترل و برنامه ریزی کنید. در قسمت فوقانی این کیبورد، دکمه های نقره ای رنگی قرار دارند که می توانند برای کاربردهای متنوعی برنامه ریزی شوند. در مرکز قسمت فوقانی 5 کلید میانبری وجود دارند که برای هیچ کاری برنامه ریزی نشده اند و با استفاده از کلید ستاره دار زیر آن ها می توانید وظیفه باز کردن فایل، فولدر یا وب سایت خاصی را به هرکدام از آن ها اختصاص دهید. در سمت چپ این کلیدها دکمه های مربوط به ایمیل و سرچ قرار گرفته اند و در سمت راست قسمت فوقانی کیبورد کلیدهای مالتی مدیا برای کنترل میزان صدا و میانبر ماشین حساب جای گرفته اند. کلیدهای عملکرد این صفحه کلید (F1,F2, ) نیز چندکاره هستند و می توانید با استفاده از کلید F Lock که در کنار کلید F12 وجود دارد، آن ها را به کلیدهای میانبر نرم افزار Office تبدیل کنید. تمامی این کلیدهای میانبر معمول و کلیدهای نقره ای رنگ را می توان با استفاده از نرم افزار دوباره برنامه ریزی کرد.

3

نشانگرهای حالت که در کیبوردهای سنتی بالای Num lock قرار دارند در این کیبورد در قسمت نقره ای رنگ و زیر Spacebar و دکمه های Forward و Backward قرارگرفته اند که می توانید در هنگام پخش موسیقی آن ها به دکمه های بعدی و قبلی تغییر دهید. کلید ساید بار زوم نیز در وسط دو قسمت کیبورد قرار گرفته است و به نوعی جداکننده دو قسمت از یکدیگر است. به نظر می رسد در خصوص تایپ کردن با این کیبورد نیز نیاز چندانی به تشریح عملکرد کلیدها نیست چراکه نام مایکروسافت با کیفیت بالای ساخت سخت افزارهای این شرکت همیشه همراه بوده است و صحبت بیشتر در این خصوص چیزی بیش از توضیح واضحات نیست.

کلام آخر

در سال های اخیر کیبوردهای ارگونومیکی زیادی باقیمت های بالا تولید شده اند. کیبورد Natural Ergonomic 4000 یکی از بهترین تولیدات این حوزه است که در مقایسه با بسیاری از دیگر کیبوردهای ارگونومیک قیمت پایین تری دارد. اگر شما هم با مدت زیادی از روز را مشغول تایپ کردن هستید، با مشکلات تایپ دسته و پنجه نرم می کنید یا برای گرفتن سندروم تونل کارپال (Carpal Tunnel Syndrome) مستعد هستید بهتر است از کیبوردهای ارگونومیکی مانند Natural Ergonomic 4000 استفاده کنید. البته باید برای استفاده از این کیبورد شرکت مایکروسافت تایپ لمسی (Touch Typing) بلد باشید یا بخواهید آن را دست کم تا حدودی یاد بگیرید.

2
منبع: دیجی کالا
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
برو بالا