در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
HP

اسکنر اچ پی مدل Scanjet G4010

HP Scanjet G4010 Photo Scanner
وضعیت
نا موجود
اطلاعات بیشتر
(2)
دستگاه Scanjet G4010 ساخت شرکت HP با فناوری اسکن عکس 6-رنگ خود که مختص شرکت HP است عکس های شما را به بهترین نحو انجام می دهد. این اسکنر مخصوص اسکن طراحی شده است اما می توانید با آن اسناد خود را هم اسکن کنید؛ که البته با توجه به قیمت این دستگاه درصورتی که قصد اسکن عکس ندارید و تنها به دنبال اسکنری برای اسناد هستید، بهتر است سراغ اسکنرهای مخصوص اسناد باقیمتی پایین تر بروید. همچنین می توانید نگاتیوهای خود را در این دستگاه قرار داده و آن ها را اسکن کنید و عکس های خود را به صورت دیجیتالی به شکل عکس های کامپیوتری ظاهر کنید. فناوری اسکن 6-رنگ HP، عکس ها را با دقت رنگ 40% بیشتر نسبت به اسکنرهای عادی اسکن می کند. برای اسکن نیاز به تنظیمات خاصی نیست. مافی است عکس ها و یا نگاتیو های خود را در دستگاه قرار دهید و با فشار تنها یک دکمه اسکن را انجام دهید.

ویژگی ها

دستگاه G4010 یکی از اولین اسکنرهایی است که فایل های اسکن شده را با استفاده از بیش از 3 رنگ تولید می کند. بیشتر اسکنرها از یک لامپ برای روشنایی و یک حسگر سه رنگ RGB برای اسکن استفاده می کنند. دستگاه G4010 از حسگر RGB هم پشتیبانی می کند اما اگر در تنظیمات اسکن 6-رنگی را انتخاب کنید دستگاه هر عکس را 2 بار با لامپ های مختلف اسکن می کند. درنتیجه علاوه بر قرمز، سبز و آبی، حسگر سنسور سه رنگ که hp آن ها را Red Prime، Green Prime و Blue Prime می نامد را هم اسکن می کند.

توجیه این تکنولوژی این است همانند چشم که رنگ ها را در شرایط نوری مختلف متفاوت می بیند، حسگر اسکنر هم همین شرایط را دارد. با ترکیب دو اسکن با منابع نوری مختلف و ذخیره ی آن در یک فایل RGB، شرکت hp عقیده دارد که G4010 رنگ ها را دقیق تر اسکن می کند.این فناوری می تواند برای کاربران خانگی مفید باشد که می خواهند اشیای غیرمعمول مانند روبان، پارچه و به خصوص مواردی را اسکن کنند که دارای رنگ قرمز هستند که در اسکنرهای معمولی قابل اسکن نیستند.

نقطه ضعف این پروسه این است که اسکن در این حالت تا دو برابر اسکن معمولی زمان نیاز دارد. G4010 در حالت عادی هم کمی از دستگاه های دیگر کندتر عمل می کند. در حالت اسکن سه رنگ، دستگاه برای عکسی 10 15 با وضوح 600 dpi و عمق رنگ 48 بیت بیش از 3 دقیقه زمان می برد. در صورت انتخاب اسکن 6-رنگ با تنظیمات یکسان زمان اسکن به 2 برابر میزان فوق افزایش می یابد. در اسکن موارد غیرمعمول مانند پارچه با استفاده از حالت 6-رنگ تغییر محسوسی احساس نشد.برای اسکن نگاتیو و اسلاید در این دستگاه می توانید از حالت 3-رنگ استفاده کنید اما در صورت تمایل به اسکن موارد فوق در حالت 6-رنگ بایستی پرینتر Scanjet G4050 را خریداری نمایید.

طراحی و ساخت

این دستگاه خوش ساخت طراحی کوچک و جمع و جوری دارد. باز کردن قاب رویی اسکنر درنتیجه ی دسته ی که برای آن تعبیه شده است بسیار آسان است. این قابلیت در همه ی اسکنرها وجود ندارد که کار با آن ها را کمی سخت می کند. اما برای باز کردن قاب رویی این اسکنر به راحتی می توانید از این قسمت برآمده استفاده کنید.

عکس

این دستگاه برای ارتباط با رایانه از درگاه USB 2.0 استفاده می کند. درگاه USB 2.0 درگاهی استاندارد بوده و تقریبا در تمامی دستگاه های جدید یافت می شود. نصب آن به آسانی صورت می گیرد. تنها کافی است CD دستگاه را در دستگاه قرار داده و درایورهای لازم را به همراه نرم افزارهای ارائه شده را نصب کنید و سپس دستگاه را به رایانه نصب کنید.

عکس

این اسکنر دارای 4 دکمه بر روی بدنه است که می تواند برای عملیات اتوماتیک مانند اسکن و ذخیره فایل به صورت pdf، اسکن اسلاید و یا نگاتیو، اسکن و ارسال به پرینتر (برای کپی) مورداستفاده قرار گیرد. با استفاده از صفحه ی تنظیمات اسکنر در رایانه می توانید این دکمه ها را بنا به میل خود تنظیم کنید. این دکمه ها بر روی قاب روی اسکنر قرار گرفته اند که بسته به سلیقه وعادت کاربر می تواند مکان مناسبی باشد و یا خیر.

متن

عملکرد

نرم افزارهای Photosmart Studio، HP Scan Pro و IRIS OCR به همراه hp Device Manager برای اسکنر G4010 ارائه می شوند. نرم افزارهای فوق به خوبی عمل کرده و انتظارات را برآورده می کنند. بااین وجود نرم افزار Scan Pro ایرادات کوچکی دارد. با هر بار اجرای نرم افزار، پنجره ای با تنظیمات پیش فرض باز می شود. برای مشاهده ی گزینه های بیشتر بایستی بر روی Adjustments کلیک کنید. بعد از اعمال تغییرات بایستی بر روی دکمه ی Accept کلیک نمایید. اسکنر در این حالت کار خود را شروع می کند و اگر از برنامه ی Photoshop در حال اسکن باشید، بعد از هر اسکن نرم افزار Scan Pro بسته می شود.

بااین وجود در صورت اسکن از برنامه ی Photoshop، نرم افزار آخرین پیش مشاهده (Preview) شما را ندارد. درنتیجه اگر برای پیدا کردن بهترین حالت تنظیمات عکسی را چندین بار اسکن کنید بایستی یک preview جدید بگیرید و پنجره ی تنظیمات را هر بار باز کنید که ممکن است کمی خسته کننده باشد. در صورت نیاز به اسکن یک عکس با تنظیمات مختلف در چندین مرحله بهتر است از نرم افزار Scan Pro به جای Photoshop استفاده کنید. برای اسکن نگاتیو، فریم ها به صورت مجزا شناسایی و Crop نمی شوند. مهم تر اینکه عکس preview نگاتیوها بسیار کوچک است و درنتیجه crop کردن آن ها بدون زوم کردن دشوار است.

نتیجه گیری

پس از اسکن موارد مختلف بدین نتیجه رسیدیم که فایل های اسکن شده کیفیتی خوبی دارند. در برخی از موارد فایل های اسکن شده کمی بیش ازحد قرمز ظاهر می شوند اما در اکثر مواقع فایل های اسکن شده مطلوب و به عکس اصلی شباهت بسیاری در رنگ دارند. اسکن اسلاید و نگاتیو کیفیت رنگی بالاتر از حد متوسط داشته ولی در حالت تنظیمات پیش فرض کمی تاریک ظاهر می شوند. سرعت دستگاه نسبت به مدل های مشابه کمی کندتر است اما رنگ های کیفیت خوبی داشته و می توان گفت اسکن رنگ جزو نقاط قوت این محصول محسوب می شود. این دستگاه در مقایسه با مدل های مشابه خود امکانات مناسبی را ارائه می دهد. از نقاط قوت آن می توان به قابلیت اسکن نگاتیو با استفاده از ماژول مخصوص نگاتیو 35 میلی متری اشاره کرد. اگرچه سرعت این اسکنر در اسکن کمی کند است اما با توجه به ماهیت دستگاه که تک به تک به اسکن خواهد پرداخت اهمیت چندانی نخواهد داشت. قابلیت های اصلاح و احیای عکس از دیگر موارد قوت این محصول است. بهتر است این محصول را برای مصارف خانگی خریداری کرده و استفاده کنید و برای مصارف حرفه ای به دنبال دستگاه های مدل های بالاتر باشید.

عکس آخر
منبع: دیجی کالا
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
برو بالا