در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
Sennheiser

هدفون روی گوشی سنهایزر مدل HD 201

Sennheiser HD 201 Over-Ear Headphone
وضعیت
نا موجود
اطلاعات بیشتر
(3)
هدفون HD 201 یکی از محصولات ابتدایی سنهایزر (Sennheiser) است که صدای خوبی ارایه می دهد. بدنه ی این هدفون از پلاستیک ساخته شده و در بالشتک های آن، چرم مصنوعی به کار رفته است. هدفون HD 201 به وسیله ی جک 3.5 میلی متری به کامپیوتر یا تلفن همراه متصل می شود و می توان از آن در پخش کننده های بسیاری استفاده کرد. جک 3.5 میلی متری به کاررفته در این هدفون، با یک لایه آبکاری طلا پوشانده شده تا رسانای هرچه بهتر سیگنال صوتی باشد. HD 201 قیمت بسیار خوبی دارد و به هرحال، محصول برندی همچون سنهایزر است. کمپانی Sennheiser تنها چند هفته پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945، توسط دکتر Frits Sennheiser و هفت مهندس همکار وی در شهر هانوفر آلمان تاسیس شد که هم اکنون پس از گذشت 65 سال با بیش از 2100 کارمند و چندین شعبه در سراسر دنیا از جمله انگلستان، فرانسه، بلژیک، هلند، دانمارک، کانادا، و آمریکا به یکی از کمپانی های نام آور در صنعت صدا تبدیل شده است. هم اکنون مقر اصلی شرکت Sennheiser در Wedemark آلمان (در نزدیکی هانوفر) همچنین سایت های تولید آن در Burgdorf آلمان، Tullamore ایرلند (ساخت قطعات الکترونیکی، فناوری بی سیم) و آلبوکرکی ایالات متحده (فناوری بی سیم) واقع شده و امکانات R&D شرکت هم در آلمان و کالیفرنیا واقع است. امروزه در جهان نام Sennheiser مترادف با محصولات باکیفیتی شده که برای هر آنچه مربوط به صداست، راه حلی کاملا حرفه ای ارایه می کند. سنهایزر در ساخت و توسعه ی محصولاتی از قبیل میکروفون، فناوری های بی سیم RF و هدفون، کنفرانس و فناوری اطلاعات، سیستم های مادون قرمز، محصولات شنوایی و هدست هوانوردی، پیشرو و یکه تاز است.

نگاه اول

AA

ممکن است در نگاه اول، HD 201 یک هدفون معمولی به نظر برسد. مطمئنا وزن کم این هدفون باعث شگفتی شما میشود. همه چیز به ظاهر در پایین ترین حد از کیفیت قرار دارد و گویا سنهایزر تنها می خواسته یک هدفون ارزان قیمت تولید کند تا در محدوده های پایین بازار هم سهمی برای خود دست و پا کند. بالشتک های هدفون در مقایسه با دیگر محصولات سنهایزر، جنس به مراتب نامرغوب تری دارند و اگر پیش از این با دیگر محصولات سنهایزر هم کار کرده باشید، متوجه تفاوت شدید سطح کیفیِ HD 201 با بقیه محصولات خواهید شد. اما اگر بخواهیم این هدفون را با سایر محصولاتِ از زیر بته عمل آمده ای که هر روزه مثل قارچ سر از خاک برمی آورند مقایسه کنیم، باید گفت HD 201 از بسیاری از هدفون های هم رده بهتر است.

راحتی استفاده

هدفون HD 201 از انعطاف مناسبی برای قرارگیری روی سر برخوردار است و به سادگی با هر سایز سری هماهنگ می شود. در زیر پل رابط دو کاپ، از یک نوار ابری با روکش چرمی استفاده شده است و به خوبی این هدفون را روی سر محکم نگه می دارد. خود کاپ ها هم انعطاف خوبی دارند و تا حدود مناسبی به طرفین می چرخند. یکی از نکات منفی ای که می توان به آن اشاره کرد این است که سیم خروجی انتقال صدای هدفون از هر دو کاپ خارج می شود و تا حدودی در زمان بر سر گذاشتن هدفون دست و پاگیر می شود. کابل اتصال هدفون در مکان خود ثابت است و امکان جدا کردن کابل از هدفون وجود ندارد. جنس این کابل رابط بسیار معمولی است و از دو رشته سیم مجزای به هم وصل شده ساخته شده است که یک زایده ی پلاستیکی آن را از نقطه ای به بعد به دو رشته ی مجزا تقسیم می کند. متاسفانه این زایده هم ثابت است و در صورت وارد آمدن فشار ناگهانی به این نقطه ، احتمال پاره شدن سیم ها وجود دارد.

A

اتصال

سیم بلند

سیم 3 متری این هدفون میتواند کمی دست و پاگیر باشد.

سنهایزر برای هدفون HD 201 از سیم سه متری استفاده کرده است که خود می تواند به بروز ناراحتی های مورد انتظاری منجر شود. به عنوان مثال از این هدفون نمی توان در حین حرکت و درون اتوبوس و مترو استفاده کرد؛ زیرا سیم بلند آن بسیار دست و پاگیر خواهد شد. شاید خیلی بهتر بود از یک کابلِ یک تا یک ونیم متر استفاده می شد و یک کابل افزایش طول هم به همراه محصول ارائه می شد تا بتوان در صورت نیاز از آن استفاده کرد.
در انتهای این سیم یک جک 3.5 میلی متری برای اتصال به دستگاه های دیگر وجود دارد که به یک استاندارد اتصالی تبدیل شده است. البته درون جعبه ی محصول یک تبدیل 3.5 میلی متری به 6.3 میلی متری هم قرار داده شده است که ممکن است برای DJ ها و کسانی که سروکار زیادی با تولید و میکس صدا دارند کاربرد داشته باشد. البته بعید است یک متخصص صدا دست به انتخاب چنین هدفونی بزند.

A

کلام آخر

کیفیت صدای خروجی هدفون HD 201 نسبتا قابل قبول است. به جرات می توان گفت اگر از این هدفون با یکی از محصولات اپل خروجی صدا بگیرید، به بهترین کیفیت آن دست خواهید یافت. اما به عنوان مثال، ما از این هدفون با گوشی HTC Desire 816 به صدای آن چنان خوبی دست نیافتیم. شاید به همین دلیل باشد که روی جعبه ی دستگاه عبارت For iPod به چشم می خورد. البته صدایی که روی آی فون و آیپد شنیدیم هم آن چنان چنگی به دل نمی زد و با یک صدای تخت و بدون بیس مواجه بودیم.
در مجموع، اگر بخواهیم دیدگاهی کلی در مورد محصولی مانند HD 201 ارائه دهیم، باید گفت که این هدفون یک هدفون کاملا معمولی است که برای گوش دادن موسیقی روزانه مناسب است. لطفا آن را برای مقاصد حرفه ای تهیه نکنید!

A
منبع: دیجی کالا
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
در حال بارگزاری...
برو بالا